ERASMUS+ STAJ HAREKETLİLİĞİ NEDİR?

FAALİYET SÜRESİ

Öğrencinin her bir öğrenim kademesi (lisans, yükseklisans, doktora) için ayrı ayrı geçerli olmak üzere 2 ile 12 ay arasında Erasmus + faaliyeti hakkı bulunmaktadır. Staj faaliyeti, öğrenim süresi boyunca istenilen sınıfta ve/veya öğrenim programlarının son sınıflarındaki öğrenciler için başvurularını hâlihazırda ön lisans, lisans veya lisansüstü öğrencisiyken gerçekleştirmeleri şartıyla, mezun olduktan sonraki 12 ay içerisinde gerçekleştirilebilir. Mezun olmuş öğrenciler başvuruda bulunamaz.

ERASMUS + STAJ HAREKETLİLİĞİ HİBE

Bir öğrenci Erasmus staj hareketliliği faaliyetinden bütün yükseköğrenim hayatı boyunca yalnız 1 defa hibe alarak yararlanabilir, daha sonra hibesiz olarak tekrar yararlanılması mümkündür. Öğrenim hareketliliği hibesi alınması staj hareketliliği hibesi alınmasına engel değildir. Yükseköğretim kurumuna ilgili yıl ve ilgili faaliyet için tahsis edilen hibe, değerlendirme kriterlerine göre en yüksek puana dahip öğrenciden başlayarak dağıtılır. Detaylı bilgi için üniversitenizin ilgili sayfasını incelemenizi tavsiye ederiz.

GENEL BİLGİ

Erasmus + Staj Hareketliliği, bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı öğrencinin yurtdışındaki bir işletmede veya organizasyonda stajını gerçekleştirmesidir. Erasmus + staj hareketliliği sayesinde öğrenci, programa katılan başka bir ülkedeki bir işletme veya organizasyon bünyesinde mesleki eğitim alma ve/veya çalışma deneyimi kazanma şansı yakalar.

Staj faaliyetinin öğrencinin diploma programı için zorunlu olması gerekmez ancak gerçekleştirilecek staj öğrencisi olduğu alanla ilişkili olmalıdır. Öğrencilerin kendi bilimsel çalışmalarını tamamlamak veya desteklemek üzere yaptıkları çalışmalar, bilimsel araştırmalar ve projeler staj faaliyeti olarak kabul edilmez. Bu faaliyetlerin staj faaliyeti olabilmesi için, akademik çalışmalar kapsamında değil, ilgili sektörde ekonomik karşılığı olan mesleki faaliyetler olarak gerçekleştirilmeleri gerekir.

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Üniversite Öğrencileri: Yararlanıcılar bütün yükseköğretim kurumlarında öğrenim görenler arasından seçilebilir (Yüksek lisans ve doktora dahil). Öğrenci yerleştirmede öğrenim amaçlı hareketlilikten farklı olarak, en az 2. sınıfta olma koşulu aranmaz. Erasmus Öğrenci yerleştirme faaliyetinden tüm yükseköğrenim hayatı boyunca yalnızca 1 defa yararlanılabilir. Mezun ve mezuniyet hakkını elde etmiş olan öğrenciler, mezuniyet veya çıkış belgelerini almamış dahi olsalar, faaliyetten yararlanamazlar. İmzalanacak anlaşmalar açısından bakıldığında öğrenci yerleştirmede; Gönderen yükseköğretim kurumu ile ev sahibi işletme arasında bir ikili anlaşma gerekli değildir. Bütün tarafların dahil olduğu bireysel öğrenci yerleştirme sözleşmeleri bağlayıcı olacaktır.

Sana En Uygun Stajı Erasmustaj + ile Bul

Bizimle iletişime geçtiğinde, ekip arkadaşlarımız en kısa sürede bir Skype görüşmesi yapmak üzere tarafına ulaşacaklar. Bu görüşme sırasında teleplerin, eğitim geçmişin ve iş tecrübelerine göre aday profilini oluşturacağız. Çalışma alanın ve stajını gerçekleştirmek istediğin ülkeyi de öğrendikten sonra, depozito ödemen ile birlikte sürece başlayabiliriz.

Senin için en doğru şirketi belirledikten sonra, staj görüşmesi için şirket ile bir Skype mülakatı ayarlıyor olacağız. Eğer görüştüğün şirket senin için uygun değilse, en uygun şirketi bulana kadar araştırma ve görüşmelere devam edeceğiz.

Stajlar 2 ila 6 ay arasında değişmekte ve seçtiğin şirketle başlangıç ​​tarihini anlaştığın takdirde başlamaktadır.

Staj araştırma hizmet bedelimiz 49€ depozito artı 300€ olmak üzere toplam 349€’dur. Detaylı bilgi için sitedeki Sıkça Sorulan Sorular kısmını inceleyebilir veya doğrudan bizimle iletişime geçebilirsin.

Vize Danışmanlığı

Stajını gerçekleştirmeye karar verdiğin andan itibaren bütün vize işlemlerinizde yanındayız. Vize danışmanlığı, staj araştırma hizmet bedeline dahil olup ekstra bir ücretlendirme kesinlikle yapılmamaktadır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilir ve vize işlemleri sayfamızı inceleyebilirsin.

Partnerlerimiz Aracılığı ile Uygun Fiyatlı Konaklama

Acentemiz, konaklama araştırması için başvuru sahiplerine özel bir hizmet sunmaktadır. Böylece stajını gerçekleştireceğin şehire vardığında endişelenmene gerek kalmaz. Konutlardan ortak paylaşımlı dairelere kadar birçok seçeneğimiz bulunmaktadır.

Stajını gerçekleştirirken aynı zamanda genç bir ortamda yaşayacak ve tıpkı senin gibi yurtdışı deneyiminin tadını çıkartan insanlarla aynı ortamı paylaşma şansı yakalayacaksın.

En Uygun Dil Kursları

Stajını gerçekleştireceğin ülkenin dilini bilmesen bile, seyahatinin ilk haftasında gideceğin şehirde bir dil kursuna yazılmak her zaman iyi bir fikirdir. Bu sayede konaklayacağın şehire daha kolay uyum sağlama şansı yakalarken, ülkenin yerel söylem ve geleneklerini de öğrenebilirsin.

Kurslarımızın ödediğin ücrete göre en kaliteli ve en uygun tercih olduğundan emin olmaktayız. Bu sayede gerçekleştirdiğin ödemenin %100 karşılığını alabilirsin.

Kişiselleştirilmiş Hizmet

İş tecrübeni bir üst seviyeye taşımak için 2018-2019 Erasmus + Staj tekliflerini incelemeyi unutma.

ADIM ADIM YERLEŞTİRME SÜRECİ

1. Başvuru formumuzu doldur ve bizimle iletişime geç

Sitedeki Başvuru Formu’nu doldurduğun taktirde, ekibimiz maksimum 48 saat içerisinde taleplerini öğrenmek üzere sana ulaşıp bir görüşme ayarlayacaktır.

2. Bütçenin Kabulü

Bütün taleplerini öğrendikten sonra, ihtiyaçlarına göre, tarafına kişiselleştirilmiş ve finalize edilmiş bir bütçe göndereceğiz.

3. İlk Mülakat

Şirket ilk mülakat için tarih ve saati belirlediğinde, onaylaman adına en kısa sürede bilgilendirme maili göndereceğiz.

4. Staja Kabul ve Gerekli Evraklar

Mülakatın başarılıyla tamamlandığında, tarafına nihai anlaşmayı göndereceğiz. Hazırlık sürecinde her adımda sana yardımcı olup, stajını gerçekleştireceğin ülkeye sorunsuz ulaşmanı sağlayacağız.

KENDİ PAKETİNİ OLUŞTUR

Yalnızca Staj

49 € Depozito
+
300 € Hizmet Bedeli

 

Staj + Dil Kursu

49 € Depozito
+
300 € Hizmet Bedeli
+
Dil Kursu Ücreti

Staj + Konaklama

49 € Depozito
+
51 € Hizmet Bedeli
+
Konaklama Ücreti

249 € TASARRUF EDİN

 

Staj + Konaklama + Dil Kursu

49 € Depozito
+
51 € Hizmet Bedeli
+
Konaklama Ücreti
+
Dil Kursu Ücreti

249 € TASARRUF EDİN

 

Paketler ve Ücretler İle İlgili Detaylı Bilgi İçin...

GİDECEĞİN ÜLKEYİ KENDİN SEÇ

Referanslarımız

Diğer öğrencilerimizin hizmetlerimiz hakkındaki görüşleri

 • The experience of hosting an intern in our company has been great, the service of Erasplus + was fast and it was exactly what we needed. Our intern quickly adapted to our team and became a part of our permanent team.

  Client Image
  • Chaume Sanchez
 • This internship in Dublin, it’s the best decision that I could take, and I just can say thanks to Erasplus, for making this happen. My time in the residence was fantastic, I met a lot of different people from everywhere, also in the company, I could gain a lot of experience and knowledge. Dublin is the place to be if you are looking for an opportunity, it’s full of international companies, startups and young people from all over the world. Now I decide to try to find a job here, and with this experience I’m sure it’s going to be much easier and better.
  Client Image
  • Marc Fabregues
  • Marketing Executive
 • Erasplus+’tan çok memnun kaldım. Özellikle Andrea her türlü konuda çok yardımcı oldu. Vize sürecinde staj yapacağım şirket ile ilgili gereken belgeler konusunda hiç sorun yaşamadım, teşekkür ederim.

  Client Image
  • Su Taşbaş
  • IT Developler
 • The experience with my Erasmus + traineeship mobility has been incredible, both personally and professionally. I have finally managed to stay in the company. From the beginning everything was very simple, they took care of everything such as the internship, the accommodation and the language course. The language course helped me a lot to adapt to the professional world.

  Client Image
  • Coloma Molla
  • Project Manager

ORTAKLARIMIZ

EnglishGermanTurkeySpainFrenchItalyPoland