Erasplus+’tan çok memnun kaldım. Özellikle Andrea her türlü konuda çok yardımcı oldu. Vize sürecinde staj yapacağım şirket ile ilgili gereken belgeler konusunda hiç sorun yaşamadım, teşekkür ederim

Staj yaptığım şirket Eğitim sektöründe çalışan bir şirket. Kişisel görüşüm hiç iş tecrübesi olmayanlar için yeni bir şeyler öğrenmek açısından yararlı olabileceğini düşünüyorum, ancak benim gibi yüksek lisans ile staja giden ya da iş tecrübesi olanlar için çok uygun bir şirket olduğunu düşünmüyorum. Benim şirket seçmek için çok zamanım yoktu, Andrea aracılığı ile çok kısa sürede Unipupil ile anlaştım ancak zamanım olsaydı iş tecrübeme göre beni biraz daha zorlayacak, kendimi yazılım alanında geliştirebileceğim başka bir şirket ile anlaşmak isterdim.

Şirketin CEO’su Fiona ile iyi anlaştık, her konuda yardımcı oldu. İlk hafta İngilizce aksanına (İrlanda aksanını anlamak gerçekten zor ve çok hızlı konuşuyorlar ) alışmakta zorlansam da geri kalan sürede anlaşma sorunu yaşamadık. Eğer öğrenciler İngilizce öğrenmeye istekli olurlarsa onların da sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Ben Fiona’yı, Unipupil’i ve diğer stajyer arkadaşlarımı çok sevdim. Yukarıda bahsettiğim konular göz önünde bulundurulursa benden sonraki öğrencilerin de iyi bir staj süreci geçireceğine inanıyorum.

Su TAŞBAŞ

EnglishGermanTurkeySpainFrenchItalyPoland